Bölüm 213: Reboot ve Remake Furyası

Haftalık bölümleri canlı ve görüntülü izlemek, ilave içeriklere ulaşabilmek ve bizi desteklemek isteyenler için: Patreon

Dünya Nereye Gidiyor’u telefondan dinlemek ve abone olmak için:
Apple iOSAndroidSpotify

OYLAMA

Reboot’larda meta hilesi, remake-reboot farkı, politik doğrucu reboot’lar ve temsil, nostalji ve hazıra konmak, tekelleşme, dayanamadığımız seriler, içerik enflasyonu, Hollywood küstahlığı, yerli reboot ve çok daha fazlası bu bölümümüzde.

5 thoughts on “Bölüm 213: Reboot ve Remake Furyası”

 1. Merhaba aleks ve hakan. Film endüstrisi o kadar devasa rakamlar döndürmeye başladı ki stüdyolar filmleri batmasın diye matematiksel bir kesinlikte gişeye insan çekecek filmler dışında projeleri düşünmüyorlar bile. Remake, reboot furyasının bir sebebi de izleyicilerinin hazır olması olabilir. Sevgiler.

  Like

  1. İstediğim şey bir Özgür Demirtaş bölümü… Elimizde olan ise içinde 480 kere reboot kelimesinin geçtiği bu sıkıcılık festivali. 1 saat 7 dakika konuştunuz peki sonuç ne? Bizimkilerin reboot’u çekilsinmiş. Hadi abicim ya.

   Dinleme o zaman ayı demeyin üzülürüm.

   Like

 2. Bir şeyleri kaçırıyorum galiba deyip önceki 10 bölümü falan yeniden dinledim ama hayır bulamadım. “Artık 2 haftada 1 bölüm yapacağız” dediğiniz bölümü bulamadım. Bir açıklama yapabilir misinz?

  Like

 3. Aklıma the purge serisi geldi, ilk film o kadar kötüydü ki böyle muhteşem bi konuyu neden harcadılar diye çok üzülmüştüm. Neyse ki devamındaki dizi ve filmler evreni güzel topladı. Velhasıl böyle bi evren üzerine kurulmadığı sürece remake olayı boktandır.

  Like

 4. Hakan`in, “hot priest” `i, tekrardan aklima getirdigi icin; son 1 haftadir “kneel” sahnesini basa sara sara mahmut`la keyifli vakitler geciriyoruz. Evden cikmaz, insan gormez oldum. Iki gunde bir mahmut`u sarj etmekten prizler isindi. Bunu yapmayacaktiniz eyyyyyyy dng podcast`i.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: