Bölüm 218: Will Smith’in Tokadı

Haftalık bölümleri canlı ve görüntülü izlemek, ilave içeriklere ulaşabilmek ve bizi desteklemek isteyenler için: Patreon

Dünya Nereye Gidiyor’u telefondan dinlemek ve abone olmak için:
Apple iOSAndroidSpotify

OYLAMA

Türkiye’de gündemsizlik, ofansif mizahın sınırları, Will Smith bunu neden yaptı, Streisand etkisi, travmalara gülmek, Chris Rock galip çıktı mı, her şey kurgu mu ve çok daha fazlası yepyeni bölümümüzde.

6 thoughts on “Bölüm 218: Will Smith’in Tokadı”

 1. Bence bu olayın en komik yanı yıllardır cancel kültüründen şikayet eden adamların şimdi Will Smith’in kariyeri bitirilsin demesi

  Like

 2. Evet sanırım dediğiniz gibi söylenebilecek her şeyi söylediniz ben olsaydım herhalde eşimle beraber toreni terk ederdim diye düşünüyorum yapılan espri de tokat atmakta yersiz bana göre yani ters nasrettin hoca misali her ikisi de haksız. Not: kadında saçkıran erkekte kellik çok farklı. bir erkekte süreç çok uzun sürdüğü için zaten yıllar boyunca çevresinden bu konuda esprilere alıştığı için kendisi buna karşı bir refleks geliştiriyor ve kendiyle artık dalga geçebiliyor. kadın için saç çok çok daha önemli ve o yüzden de aynı şey değil bana göre.

  Like

 3. Amerikan Derin Devleti seviyesinde değilse de olayın aktörleri arasında bir danışıklı dövüş kokusu almadım diyemem. Ayrıca Alex’in Robert De Nero için yaptığı benzetmenin bir benzerini ben de Will Smith – Mahsun Kırmızıgül İkilisi için yıllardır yaparım. Hollywood’un geldiği noktaya baktığımda artık Oscar – Kral Tv Video Müzik Ödül Töreni benzetmesini de gönül rahatlığıyla yapabilirim. Popüler kültürün hakim olduğu her platformdan, etrafı plastik çim ile kaplanmış çöp kutusu tadı alırım. Uzaktan janjanlı görünür, biraz yaklaşınca kokusunu alır ve tekrar uzaklaşırsınız. Namık.

  Like

 4. Merhaba, kısa, öz ve konu dışı yazacağım. Paris’te Erasmus yapıyorum ve sevgilimi aldatmamak için kendimi zor tutuyorum. Haberinin olması imkansız ve dönünce hiçbir şey olmamış gibi devam edebilecek mental kapasiteye sahibim, sorum: yanlış bir şey mi yapmış olurum? Özellikle Aleks’ten cevap bekliyorum!

  Like

 5. Çoğunlukla katiliyorum. Elbette bir şaka yeri geldiginde yerden yere vurulup her açıdan eleştirilip, degersizlestirilebilir fakat bu mizahı önceden belli sınırlar içine koymamali. Bunun yanında şiddetin her türlüsüne karşı değilim, hatta oscar gecesinde olsa bile değilim. Mesela aynı gece sahne alan amy schumer denen cringe torbası kesinlikle birisinden tokat hatta uçan tekme yemeliydi. Mizah dünyası için kötü değil gayet de hayırlı bir iş olurdu.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: