Bölüm 243: Küçük Pintilikler

Haftalık bölümleri canlı ve görüntülü izlemek, ilave içeriklere ulaşabilmek ve bizi desteklemek isteyenler için: Patreon

Dünya Nereye Gidiyor’u telefondan dinlemek ve abone olmak için:
Apple iOSAndroidSpotify

OYLAMA

Küçük pintiliklerde alışkanlığın önemi, rasyonalizasyon ve inat, yüksek enflasyon ve borçluluk, kombiyi açmamak, böyle böyle zengin olmak, eriğe 150 lira vermek, kazıklanma korkusu, dijital hizmetlere para vermeme isteği ve çok daha fazlası bu bölümümüzde.

3 thoughts on “Bölüm 243: Küçük Pintilikler”

 1. küçük pintilikler yapmayı seviyorum cimri.com akakaçe gibi sitelerden çıkmıyorum. Bir ürünü ucuza almak (kaliteli olması şartıyla) devlete olan sinirimi bir nebze azaltıyor. Geçen gün bir telefonu 10 bin tl iken alıp şimdi 18 bin olduğunu görmek hayat kalitemi bariz yükseltiyor. Yalnız işi abartıp abonman kartımı saçma sapan aktarmalar yaparak kullandığımı fark ettim. Bunu göz ardı edebilirsek bence iyiye götürüyor

  Like

 2. teşekkürler, yine çok güzel bir bölümdü. sizi epeydir dinliyorum ama genelde sabah işe giderken yolda dinlediğim için yorum yazma alışkanlığım olmadı. alex’in yorum yapmayanlarla ilgili tatlı optimist çıkarımı en azından benim için geçerli ^^ küçük pintiliklerle ilgili, liseden bir arkadaşımın ailesi aklıma geldi bütün bölüm boyunca. bu arkadaşımın evine gittiğimde telefonum kapandığı için şarja taktım, annesi görünce çıkarttırdı. elektrik faturası çok geliyor diye evde telefon şarj etmiyorlarmış. evleri kötü bir semtteydi, ben de bunların durumu kötü diye düşündüm. sonra arkadaşımdan öğrendim ki iki arabaları varmış, oturdukları ev kendilerininmiş, bir de kiraladıkları bir akıllı evleri varmış. daha kötüsü arkadaşım da bunlara benzedi, kız umut sarıkaya’nın dar kotlu adamı gibi hiçbir şeyde para çıkarmamaya alıştı iyice. ben de buna verdiğim bir liraya bile acımaya başladım. sonunda onlardan biri olmuştum. küçük pintiliklere karşı duruşunuzu takdir ediyorum, sevgiler.

  Like

 3. Anormal davranışlar dünyayı kötüye götürür. Pintilik de anormal bir davranıştır. Küçük de olsa pintilikler dünyayı kötüye götürecektir.
  Uzunca süredir dinliyorum ve ilk kez yorum yazıyorum.
  Konu seçimleriniz oldukça ilgi çekici.
  Pek çok konuya sizin açınızdan bakmasam da dinlemeye devam ediyorum.
  Belirli seviyeye ulaşmış kişiler olduğunuzu göz önüne alınca ülke gerçeklerinden, rasyonellikten bu kadar uzak olmanıza tekrar tekrar şaşırıyorum.
  İyi eğlenceler

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: