Bölüm 17: Justin Trudeau, Film İzlerken Konuşmak

Dünya Nereye Gidiyor’u telefondan dinlemek ve abone olmak için: Apple iOS, Android

OYLAMA

Dünya Nereye Gidiyor’un 17. bölümünde uzun zamandır beklediğim fırsatı yakalıyor ve 21. yüzyılın gördüğü en büyük soytarılardan biri olan Justin Trudeau’dan bahsediyorum. Tek amacı sürekli gündemde olmak ve ilgi çekmek olan biri şarkı söylemek, oyuncu olmak veya herhangi bir mesleği icra etmek için gereken yeteneğe sahip değilse ne yapar? Babasının torpiliyle siyasetçi olur, her gün giydiği embesil çoraplarla karşımıza çıkar, milletin fotoğrafına atlayıp her şeyi kendisiyle ilgili hale getirir. Başka neler yaptığı ve yapabileceği 17. bölümümüzde.

Programın ikinci bölümünde Hakan; kamusal alanda bağırmamak, tanımadığın insana dokunmamak, ağız şapırdatmamak, hapşırırken ağız kapatmak gibi genel görgü ve nezaket kurallarından birine savaş açıyor ve film izlerken konuşmayı savunuyor. Siz de benim gibi film izlerken konuşmanın hiçbir şart ve şekilde savunulamayacağını düşünüyorsanız bu bölümü kaçırmayın.

8 thoughts on “Bölüm 17: Justin Trudeau, Film İzlerken Konuşmak”

 1. genelde konu/konuşmacılara benzer süreler ayırıyorsunuz ama zaman zaman bu denkliği bozsanız daha iyi olabilir. trudeau konusu çok daha iyi akıyordu, çok daha uzun olsa bile baymazdı. film izlerken konuşma ise “for the sake of arguement” uzadıkça uzadı gibi hissettim

  Like

 2. Peki aleks kendini aleksuel olarak tanimlar mi? Yoksa Marksist olmayan Marx gibi “kesin olan birsey varsa ben Aleksuel degilim” mi der?

  Like

 3. Aleks sonunda kaç bölümdür şuraya yazılan “hakan ve saçma argümanları”nın şerrini tatmışsın şu sinemada konuşma konusu ile. her bölüm Hakan’ın bu tarz yorumlarına eye roll yapmaktan gözüm aktı artık. Adamda mantık muhakeme yok sadece dibine kadar savunuculuk var. Sürekli boş sinik yorumlar yapıyor. Sonunda sana da saçma gelmesine sevindim. Çok sabırlısın gerçekten -_-
  Not: aleksüel değilim.

  Like

 4. sizin podcast’i bazen arabada yanımda arkadaşlarımla dinliyorum. bazen çok konuşma oluyor, kaçırdığım şeyler de oluyor tabii. tekrar mı dinlemeliyim yoksa arabada sessizliği mi sağlamalıyım?

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: