Bölüm 49: Reklamlar

Dünya Nereye Gidiyor’u telefondan dinlemek ve abone olmak için:
Apple iOSAndroid

OYLAMA

Dünya Nereye Gidiyor’un 49. bölümünde genç/yaşlı, kadın/erkek, aşı karşıtı/mantık sahibi herkesin hayatında çok önemli yeri olan reklamları tartıştık.

8 thoughts on “Bölüm 49: Reklamlar”

 1. Hakan dinleyenleri yanıltmadı ve “çocuk da yaparım kariyer de” sloganının bir ped reklamına ait olduğu öğrenince Zerrin Özer ve Saba Tümer’i kıskandıran dev bir kahkaha attı. Bölümleri Hakan bu şekilde gülerek açsın lütfen.

  Like

 2. Abi bu amerikan filmlerindeki turuncu kurşun kalemleri merak ediyordum. Böyle tepesinde silgili turuncu kurşun kalemler… Sonunda amazonda buldum. Aldım mutluyum kalemlerine. Reklamlar dünyayı iyiye götürüyor.

  Like

 3. Kesinlikle nasıl bir tüketici olduğunuza bağlı. Özellikle instagram’da artık “sponsored” bıdı bıdı dışında markaların normal hesaplarını takip ettiğinizde, hatta “instabloggerları” takip ettiğinizde tonla reklama maruz kalıyorsunuz. Reklamın bu yüzü bence insanları gereksiz bir tüketime sürüklüyor. Bir diğer yandan Aleks’in dediğine de katılmıyor değilim. Zaman zaman da ihtiyaca yönelik reklamlarla karşılaşıyoruz. Fakat bence yine de kötüye götürüyor.

  Like

 4. Ben blogger/ youtuberların reklam yapmasını aşırı kıskanıyorum ya. Hayır yani sadece saçma sapan videolar çekti diye neden reklam veriyorsunuz, hak etti mi bunu?! Ne zaman instagramda falan böyle reklam görsem çok sinirleniyorum kolay yoldan para kazanıyorlar diye o yüzden beni sinirlendirdiği için reklamlar dünyayı kötüye götürüyor diyorum.

  Like

 5. Aleks, görünüşünle ilgili hiçbir fikrim yok ama seninle evlenmek isterdim… Bakış açını, fikirlerini falan çok seviyorum.

  Like

 6. İlk bölümü dün gibi hatırlıyorum ne kadar zaman geçmiş üstünden. başlarda bir acemilik vardı ama sonra kaliteniz her geçen gün katlanarak arttı. ben dahil geçen bölüme yorum yazmayanlara da teessüf ediyorum buradan. kendinize iyi bakın nice 50 bölümlere

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: