Bölüm 63: Tuvalet Muhabbeti


Dünya Nereye Gidiyor’u telefondan dinlemek ve abone olmak için:
Apple iOSAndroid

OYLAMA

Dünya Nereye Gidiyor’un bu bölümünde herkesin konuşurken pek bir çekindiği ama aynı oranda da eğlendiği bir konudan bahsediyoruz: tuvalet muhabbeti. İyi dinlemeler.

14 thoughts on “Bölüm 63: Tuvalet Muhabbeti”

 1. Anketin az oy almasından yakındıbız, bir de siteye koysanız nasıl olur ya da iki anketle yürür mü bilmiyorum twitter’dakini kaldırıp sadece siteye koysanız daha çok ilgi görür mü? Kaç kişi site dışından dinliyor (app’ler, soundcloud) ne kadar dinleyiciniz twitter kullanmıyor rakamlarını siz daha iyi tahmin edersiniz tabi. Sadece öneri.

  Evet Aleks sinek konusu senin düşündüğün gibi. Sinek görünce ister istemez insanlar hedef alıyor böylece sağa sola işemiyor. Bazı öküzler işemeyi bilmediği için tuvaleti daha temiz tutuyor.

  Ekranların amacı da sadece reklamlar değil, insanlar sağa sola bakmasın diye. Sonuçta yine bazı öküzler yanında işeyenle muhabbete giriyor, adamın suratına bakıyor veya yanındaki pisuvara bakıyor. Bunlar yerine ekranda reklamı izlesinler ne güzel.

  Like

  1. Sonradan aklıma geldi, anket mevzsunda, strawpoll.me’yi kullanırsanız daha çok mu katılım alırsınız ki acaba?

   Like

 2. sinek olayı nudge isimli kitapta ( davranışsal ekonomiyle ilgili esasen) anlatılıyordu. etkisi olduğunu söylüyorlar. kitabı da tavsiye ederim yazarı da geçenlerde nobel ekonomi almıştı

  Like

 3. Geçen gün gittiğim bir mekanda tuvalete gittim ve klozetin üstünde duvara yapıştırılmış a4 kağıdı içerisinde yazan şu mesajı gördüm: “Ne kapı önüne ne de yere, deliği tuttur içine işe.” Fazlasıyla yılanı deliğinden çıkarıcı ve adrese yönlendirici bir uyarı olmamış mı sizce de 😀

  Like

 4. dünyanın en sıkıcı insanı olmasaydım erile arkadaşım olmayı teklif ederdim, düz arkadaş art niyetsiz, ama malesef dünyanın en sıkıcı insanıyım

  Like

 5. Konuyu görünce korktum ama çok iyi bölümdü. Eril her zamanki gibi ilginç, Alex her zamanki gibi eğlenceli, Hakan da her zamanki gibi boşçuydu. Sizi seviyorum

  Like

 6. Cok iyi bolumdu.

  Got temizleme istasyonu ne guzel bir kelime obegidir abi ya beyin kivrimlarina saglik.

  Like

 7. Bölümün tamamını tuvalette dinledim. Sanki arttırılmış gerçeklikte sizin dedikleriniz yaşıyor gibi hissettim. Bu deneyimi bana yaşattığınız için teşekkür ederim.

  Like

 8. Merhaba. Tuvaletlerle ilgili bir belgesel izlemiştim ve tam olarak aleksin dediği gibi o sinek çıkartmasını sıçramaması amacıyla oraya koyuyorlardı. Aynı zamanda erkekler arasında el yıkama oranının düşük olması nedeyle elini yıkadıktan sonra tezahürat yapan sistem tarzı farklılıklar da vardı. Buna ihtiyaç duyulması gerçekten üzücü.

  Like

 9. Bok konuşulup nasıl 2cup1girl konuşulmadı çok şaşkınım.

  Ayrıca lavaboya gidiyorum demek yerine, muhtarın ağzına sıçmaya gidiyorum, ben bi bankaya para yatırayım, ben bi günah çıkartayım diyen arkadaşlarım var, bunlar daha mı iyi alex?

  Like

 10. hakanın konuyu asla takip edememesi bölüme damgayı vurmuş. bu çocuk pislik bir tip olarak başladığı podcast hayatında giderek minnoş bir hal alıyor. hakan ne oldu sana?

  Like

 11. Harika bir bölümdü, Eril’e konuyu getirdiği için de ekstra alkışlar. Bölümde pek değinilmediği için biraz alakasız olacak ama paylaşmak istedim; babamın anneannesinin şöyle bir lafı varmış: “Osuruğa gülenin, osuruk kadar aklı yoktur”.

  Like

 12. pisuvarı bugüne kadar neredeyse hiç kullanmadım, sıçrama vs nedeniyle çok pis geliyor bana. Genelde de zamanımın çoğunu ev dışında geçiriyorum, o yüzden public tuvaletler için hover ismini verdiğim bi yöntem oluşturdum. klozete tam oturacakken bi kaç cm yukarıda kalıp yapıyorsun. squat gibi

  Like

 13. Haha Hakan muhteşem komik biri ya saatlerce otursun konuşsun zevkle dinlerim bu yüzden Hakan’dan solo performansss bekliyorum

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: