Bölüm 73: Düğünler, İkinci El


Dünya Nereye Gidiyor’u telefondan dinlemek ve abone olmak için:
Apple iOSAndroid

OYLAMA

Düğün sezonu geldi çattı. İçimizdeki en marjinallerin bile düğün yapmadan edemediği bu günlerde ister kır düğünü olsun, ister şehir dışı, biz katılımcılar için pek de fazla değişen bir şey yok. Duruma göre altınımızı alıyoruz, süslenip çıkıyoruz, yemek yiyip dans ederken yükselen altın fiyatlarını unutmaya çalışıyoruz. Sonuç olarak, sevdiğimiz insanların mutluluğunu paylaşıyoruz. Buna kim kötü diyebilir ki? Bu arada, düğünlerde makyaj ve saç yapıp günlük hayattakinden daha güzel olan kadın gördünüz mü?

Bu soruların cevabını düşünürken, ikinci konumuza geçelim. Biliyorsunuz devir ekonomi devri. Hem kullanmadığımız eşyalar sayesinde yan gelir elde etmek, hem de bazı ihtiyaçlarımızı daha ucuza alabilmek için ikinci elden daha iyi bir yöntem düşünemiyorum. Tabii ki neyi ve nasıl alıp sattığımıza bağlı. Sonra maazallah tasarruf edeceğim derken içi buz dolu bir küvette uyanabilirsiniz.

 

4 thoughts on “Bölüm 73: Düğünler, İkinci El”

  1. Adana’da şehrin çöplerinin toplanıp, çöplerin içindeki değerli eşyaların satıldığı bir yer var. Orda us air force montu buldum. Pazarlıkla 40’tan 15’e düşürdüm.yıkattım,diktirdim. Yeni gibi oldu. 2. El eşya almanın bence en güzel tarafı eski sahibini tanımıyorsan eşyanın hikayesini kendin oluşturuyorsun. Sırf bunun için bile 2. El alınır bence.

    Like

  2. aleks, arkadaşların bu podcastten haberdarlarsa eğer senin bu ‘bir kez daha görmek istemem’ tarzı yorumlarına içerleyip tepki koydular mı hiç?

    Like

  3. Aleks son iki bölümdür enerjin çok iyi, en azından bana öyle geçti.Keşke Hakan da azıcık neşelense.Ayrıca vintage olarak takı ve çantalar çok iyi ve şık oluyor, bu yüzden kadınlar olarak vazgeçemiyoruz.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: