Bölüm 89: 2018 YILBAŞI ÖZEL


Dünya Nereye Gidiyor’u telefondan dinlemek ve abone olmak için:
Apple iOSAndroidSpotify

OYLAMA

Yılbaşı özel bölümümüzde geride bıraktığımız yılın en önemli olaylarını tartıştık, herkese iyi seneler!

11 thoughts on “Bölüm 89: 2018 YILBAŞI ÖZEL”

 1. 2018 benim için güzel geçmese de salı günleri eve dönüş yolunda bana eşlik ettiniz. İyi ki varsınız ❤ Birkaç bölüm öncesinin konusu ama yılın ilk günü markette büyük bir poşet kavgasına şahit oldum. Poşet kullanımı kesinlikle azalsın ama poşetlerin paralı olması daha çok insanı üzecek gibi, en azından haksız yere azar yiyen kasiyerleri.

  Like

 2. Bu programın konsepti çok güzel olmuştu bence. Ayrı ayrı bir kaç konu dinleme şansı bulduk. Aslında gündemdeki konulara da senkronize olabilmek adına 2-3 bölümde bir bu konseptte yapsanız nasıl olur? Ayrıca sosyal kredi sistemi konusunu tek bir bölüm olarak ele alsaydınız keşke. Bence uzunca konuşulacak bir konu olabilirdi:)
  Ek olarak Ömer’in samimiyeti ve sıcaklığı konuk olduğu zamanlarda bölümlere de yansıyor. 3. olarak her hafta gelse hayır demezdim.

  Like

 3. Çin’deki vatandaşlık puanlamasına benzer bir durumu Black Mirror dizisi işlemişti. Duyunca bir tüylerim ürperdi bu yüzden. Black Mirror gibi distopik yakın geleceği işleyen yapımlar hakkında ne düşünüyorsunuz çok merak ediyorum aslında. Bu arada Alexciğim Hakancığım sürekli dinliyorum sizi, yakın zamanda malum podcast festivalindeki fotoğraflarınıza baktım, ben Hakan’ı ilk duyduğumda Serdar Kuzuloğlu sanmıştım meğer değilmiş sadece Hakan’a dublaj yapıyormuş yahu

  Like

 4. 2018 benim dünyamı kötüye götürürken 2018’in son haftaları sizi keşfetmemle bu bunaltılar daha çekilebilir oldu. iş yerinde tüm gün sizi dinleyip mesai dolduruyorum. mesai saatlerimde bana eşlik ettiğiniz için sizi iş arkadaşlarım olarak görüyorum. gerçekte olan iş arkadaşlarımdan(?) nefret ediyorum. 👀

  Like

 5. Bölüm harikaydı. Bence Çiftlik bank belgeseli çekilmeden bir an önce, en azından bir bölüm, vakit ayırmanız ve mağdur konuk etmeniz lazım. Şu 15 dk’lık Ç.B sohbetinde bile duymadığım bir çok şey öğrendim. Fakat adamlar zaten mağdur rezil olmaya gelmezler gündüz kuşağı tv programları gibi problem çözüyormuş gibi görünmeniz lazım.
  Bir başka konuk da Ömerin Bulldozer süren komşusu olmalı fakat adama söz hakkı doğdu. Onun geldiği gün Ömer’e haber vermeyin ki adil olsun.
  2019’da işlenmesi gereken konular ise;
  * Adil Kullanım kotasının kalkması
  * Çindeki yeni sistemin sosyal duruma yansıması ve ilgili gelişmeler

  Like

 6. Nedense bölüm sonundaki şarkı, gerçek yılbaşında olduğumdan daha bir mutlu hissettirdi beni 🙂 Bir de en azından her 3 bölümden birini güncel konulara ayırmalısınız bayağı hoş oldu çünkü bu bölüm 🙂 Ömer’e de alıştık artık o da sık sık gelmeli, bölüme baya bir renk katmış 🙂 Son olarak haftalar önce Adam Levine bir röportajında “Rock hiçbir yerde, nerede olduğunu bilmiyorum, hip-hop daha hoş” tarzı saçmalamıştı bir sürü tepki almıştı sanatçılardan hatta Corey Taylor twitter’dan bayağı bir kaymıştı bu gevvşeğe. “Rock Ölüyor Mu?” tarzında bir bölüm yapmalısınız bence hem uzun zamandır müzikle alakalı bölüm dinlememiştik.

  Like

  1. Hatta Prodüktör Jay Ruston “Eğer Metallica, Muse, Slipknot, Iron Maiden, Rammstein AC/DC, Guns N Roses ve Rolling Stones gibi dünya çapında stadyumları doldurabilen bir başkası bu sözleri söylese veya Adam Levine bunlardan biri olsa ciddiye alırdım.” diyerek en sağlam cevabı vermişti.

   Like

 7. Hakan’in üzerine cok gidiyor herkes. Onu ve farkli yorumlarini seviyorum, çoğu konuda tam tersi goruste olsam bile 🙂 bu konsept cok iyi olmuş keyifle dinledim

  Like

 8. Ne yani şimdi 3 bölüm Hakan olmayacak mı? Hakansız DNG pilavsız kuru fasulyedir!

  Neyse askerden gelse de “bizim bi bölük komutanı vardı” “benim alt devre bi Yozgatlı çocuk vardı” diye başlayan askerlik anıları dinlesek 😀

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: