Bölüm 155: Normalleşme, Bürokrasi


Haftalık bölümlere ilave içeriklere ulaşabilmek ve bizi desteklemek isteyenler için: Patreon

Dünya Nereye Gidiyor’u telefondan dinlemek ve abone olmak için:
Apple iOSAndroidSpotify

OYLAMA

Birinci sezon finali, normalleşememek, katı kurallar ve saçma uygulamalar, devlet dairelerinde bilgi eksikliği, vatandaşı ortaya almak, esneklik payı, Weber’in Türk bürokrasisiyle imtihanı ve çok daha fazlası bu bölümümüzde.

7 thoughts on “Bölüm 155: Normalleşme, Bürokrasi”

 1. Canımcım kuzucum Hakancığımın askerdeyken yolunu çok gözledik, senin de gelmeni mecbur bekleyeceğiz ki bizi Hakana kavuştur. (Hayırlı tezkereler) Çabuk gel.

  Bürokrasi de sadece bok püsür işlemler yumağı değil aynı zamanda gösteriş yapmanın tillahıdır. Küçük acı bir anı paylaşayım. Üniversitenin ilk yılında dekanlığı bulmaya çalışıyordum. Fakültemiz hapishane griliğinde, bakımsız labirent gibi bir binaydı. Tesadüfen yerleri parke döşeli bi merdiven gördüm sadece o yolun duvarları boyalıydı bi bakayım dedim merdivenlerden inmeye başladıkca tenim ısındı, ortalık ışıklandı, yerde kırmızı halı, yüksek sesle halıya bakarak “bürokrasiyi iliklerime kadar hissettim bu ne ya” dedim. Merdivenlerden hızla inen bey bana sırıtarak yanımdan geçti. Sekreterlikten başka bir odaya o odadan başka bir odaya en son dekanın odasına pinpon topu olarak girdim. Sonra kapısını çalıp içeri girerken sırıtarak gel dedi. Sırıtarak belgeleri imzaladı. Sonra ben Franz Kafka’nın Şato kitabını düşünerek, sırıtamayarak odadan çıktım.

  Like

 2. Of Aleks of, senin gibi pembe popişiyle ünlü biri ne yapar askerde acaba? Üzüldüm valla ya. Kolay gelsin :/

  Bu arada her yer aynı bok:

  Like

 3. Burundan ameliyat olduğum dönemde gözlerimde buz hiçbir yeri göremediğim anlarda kulağımda sizin muhabbetinizle keyif buldum ve geriye doğru dinlemeye başladım liste kaydındayken kendimi bulduğumu hissettim youtube netflix gibi platformlardaki daha sonra izle listelerimi bitirmem için 2 3 ömür daha gerek herhalde, sizi dinlemem de aslında Spotifyda podcastlerden yapmış olduğum bir listenin sonucu
  Geriye doğru dinlerken farkettiğim bir detay yazlıklara bok atarken nemden sıcaktan burun delikleri yapıştıran Antalya sıcağından bahsetmen ve şuan orada askerde olman, ve geriye doğru dinleyen benin bunu bilmesi ajsksksk

  Bu arada nasıl yorum atıyoruz şunu bi aydınlatalım

  Umarım yorumu okuduğunuzu duyacak kadar istikrarlı sizi dinlerim muhabbet fena..

  Like

 4. Yorumuma yaptığınız gülmelerle meşrebimce anırdım, çok zarifsiniz:)
  (Kahkaha durumlarında nefes alma sekansını ayarlayamadığımda maalesef anırma sesi çıkıyor)

  Koronalı mesailerimi çekilir kılıyorsunuz teşekkürler.

  https://soz.lk/i/h2jjimsd

  Like

 5. Tüm bölümlerinizi aylarıdır tekrar tekrar dinliyorum ve aklımda sadece tek bir soru var. Hakan gıdıklanan biri mi? Ses tonu gıdıklamayan robotik insanların ses tonunu andırıyor.

  Like

 6. Haftalar sonra gelen bu yorumu sizi beklediğimi belirtmek için bırakıyorum.
  Pembe g*tlü Aleksin g*tünün tekrar pembeleşmesini beklediğiniz için mi yeni bölüm yapmıyorsunuz ?

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: