Bölüm 15: Sohbet Ederken Telefona Bakmak

Dünya Nereye Gidiyor’u telefondan dinlemek ve abone olmak için: Apple iOS, Android

OYLAMA

Dünya Nereye Gidiyor’un 15. bölümünde, çağımızın en büyük “hastalık”larından birini ele alıyoruz: sohbet ederken telefona bakmak. Herkesin ısrarla yaptığı, yaparken keyif aldığı ama yapmıyormuş gibi davranarak ne kadar kötü bir şey olduğundan bahsettiği bu eylemi her yönüyle inceledik. Bulunduğu ortamdan kendini soyutlamak isteyenler, o an bahsedilen konuyla ilgilenmeyenler, güncel kalmaya çalışanlar, kalabalık bir davette yalnız olduğu gerçeğini gizleme çabasındakiler, bire bir konuşmada bile telefonuna dokunmadan yapamayanlar ve daha birçokları; yani sen, ben, biz, bu bölümün konusuyuz. Ama önce…

Biliyorsunuz, bu sene hayatımıza hızlı bir giriş yapan ve sanki daha önce hiç yalan söylenmiyormuş ve insanlar bu yalanlara asla inanmıyormuş gibi hayretlerle karşılanan, Oxford Dictionaries tarafından yılın kelimesi seçilen post-truth dönemindeyiz. Tabii fake news üretimi gazetecilere veya siyasetçilere mahsus değil. Hepimizin hayatında yeri gelince ortaya akıl almaz iddialar atan insanlar vardır. Peki bu ipe sapa gelmez yalanları duyunca ne yapmak gerekir? Hızlıca telefondan işin gerçeğini araştırıp iddia sahibine ve ortamdaki diğer kişilere gururla göstermek mi, yoksa dibe vurana kadar kendini rezil etmesine müsaade etmek mi? Bu sorunun cevabını ve çok daha fazlasını bu bölümde bulabilirsiniz.

8 thoughts on “Bölüm 15: Sohbet Ederken Telefona Bakmak”

 1. Konu biraz bariz olmuş, kimse telefona bakmayı savunmaz herhalde. Ama dinlemesi zevkli bölümleriniz arasında. Son konuklu bölümünüz beni uyutmuştu.

  Like

 2. Bu bolum baya iyi. Arkaya seyirci almaya da baslamissiniz hayirli olsun.

  Telefona bakmak biraz da cok kisinin katildigi toplasmalarda grup grup farkli muhabbetler donmesi gibi. Konu ilgiyi cekmeyince baska konuya yoneliyorsun. Dunyayi IYIYE GOTURUYOR..

  Yaksamlar

  Like

 3. ömer adlı konuk baba ile oldukça iyi bir kimya oluşmuş. açıkçası ekaf hanım’ı da konuk olarak görmek isterim ilerleyen yayınlarda.

  Like

 4. alexin son andaki çarkı yine de durumu değiştirmiyor, yapılan yorumlar zeka büyüklük sırasını ortaya koymuş net: Baba = Hakan > (Alex) x 10

  Like

 5. konuk süper. aleks “analizlerinle” domine ettiğinde bunaltı basıyor ritmi öldürüyorsunnnn sal biraz pls. chill yav.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: