Bölüm 38: Hediye, Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi

Dünya Nereye Gidiyor’u telefondan dinlemek ve abone olmak için:

Apple iOSAndroid

OYLAMA

Yılbaşı yaklaşıyor, hediye dönemi de. Kimisi için angarya olan, kimisi için hediye aldığı kişiye yakınlaştığı ve onu mutlu etmek için uğraştığı keyifli bir aktivite. Hediyeler için en çok söylenen şeylerden biri karşılıksız olduklarıdır. Peki gerçekten öyle midir? Maddi veya ayni bir karşılığı olmasa da hediyelerden psikolojik bir karşılık da mı beklenmez? Hediye alınan kişi borçlu mu çıkar? Alan kendini tatmin etmek için mi alır? En iyi hediye nasıl olur? Alacağınız yılbaşı hediyesi konusunda tavsiye veremesek de tüm bu soruların cevabı ve çok daha fazlası bu bölümde.

En son ne zaman kazandığınızı hissettiniz? Muhtemelen eğitim hayatınızda. Liseye giriş sınavını, üniversite sınavını, hatta belki bir bursu kazandıktan sonra standart bir işe girip ofise gitmeye başladınız ve her gün aynı rutinin pasif katılımcısı oldunuz. Bu hafta bütün bunlardan sizi kurtaracak bir ütopyadan bahsediyoruz: milli piyango yılbaşı çekilişi. Siz boşa para harcadığınızı, aptal olduğunuzu söyleyenlere bakmayın. Sadece 15 liraya günlerce hayal kurup bir nebze rahatlama, mutlu olma imkanını başka hiçbir ürün veya hizmet sağlamaz. Üstüne üstlük kazanacaksınız da. Belki büyük ikramiyeyi, belki de amortiyi.

2 thoughts on “Bölüm 38: Hediye, Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi”

  1. Merhabalar Alex ve Hakan abi bütün bölümlerinizi keyifle dinliyorum. Yeni bölümleri de heyecanla bekliyorum. Bütün bölümleriniz bir başka güzel oluyor ama bana yetmiyor birçok kişiye de yetmiyor olabilir. Acaba bölümleri biraz daha uzatma ya da haftada iki bölüm yayınlama imkanınız var mı? Gerçekten süper olur yani. Bunu anket olarak sorabilirsiniz, bence birçok kişi böyle bir şey olursa mutlu olur!!! İyi yayınlar dilerim…

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: