Bölüm 46: Köpekler, Her Şeyi Deneyimlemek İsteyenler

Dünya Nereye Gidiyor’u telefondan dinlemek ve abone olmak için:
Apple iOSAndroid

OYLAMA

Hayatın anlamı nedir? Evrende yalnız mıyız? Hayat, beni neden yoruyorsun? Cevabı bilinmeyen birçok soru var ve bunlardan biri de, nasıl bir insan köpekleri sevmez? Muhtaç, masum, neşeli ve tüylü arkadaşlarımız kesinlikle dünyayı iyiye götürüyor. Köpeklerden korkanlar ve onların pis olduğunu söyleyenleri birlikte yaşadığımız insanlara bakmaya davet ediyorum. Sanırım hiçbir köpek bir insandan daha pis veya daha tehlikeli olamaz. Köpekleri sevmek için yüzlerce sebep var, ben de bu bölümde en azından onlarcasını sayıyorum.

Kişiselgelişiminstagramyogacı kesimin mantrası, siz de fark etmişsinizdir, deneyim. Onu deneyimleyelim, bunu deneyimleyelim, hayat deneyimlerden ibaret, deneyimlerimiz kadar yaşıyoruz gibi kullanımlarla sık sık karşılaşıyoruz. Bazen oturduğun yerden kalkıp başka bir yeri gezip fotoğraflarını çekmek deneyim oluyor, bazen oraya giderken kullandığın yolun kendisi. Bazı insanlarsa işi iyice abartıp “her şeyi” deneyimlemek gerektiğini söylüyor. Hayatı bir oyun veya görev listesi olarak görüp yapılacaklar listesinin üzerinden çize çize gitmek ne kadar doğru? Deneyimleyerek öğrenmek istiyorsanız Dünya Nereye Gidiyor’un yeni bölümünü kaçırmayın.

 

3 thoughts on “Bölüm 46: Köpekler, Her Şeyi Deneyimlemek İsteyenler”

  1. Selamlar,
    Hocam “köpek sahibi insanların daha az doktora gitmesi” istatistiğinin sebebi köpek bakacak imkana sahip insanların yaşam standartlarının daha yüksek olması , mesela zengin oldukları için rahat rahat yakıt kullanabilmeleri dolayısıyla evlerinin her daim yeterince sıcak olması vs. olabilir mi dersiniz? Zaten muhtemelen o istatistiğe köyde , tarlada , taşrada köpek bakan insanları katamamışlardır… Şehirde köpek bakan insan da net rahattır…

    Like

  2. Bu bahsedilen her şeyi deneyimleyimcilerin en çürük tabakası da “gençken yapılacak 100 şey” gibi boktan mottolarla bu yola çıkanlardır diye düşünüyorum. Bu gibi mottoların peşinden koşan boş gençler, fatura ödeme, pazar alış-verişi gibi işlerde kullanılarak aileleri tarafından olabildiğince topluma kazandırılmalı. Ayrıca bu bölüm bize Hakan tarafından sevilen dinleyici olmak için Hakan fanı olmak gerektiğini, aksi takdirde Hakanın “kafayı yemiş” ithamlarına maruz kalındığını da öğretti. Bu pragmatik tutumlarına rağmen Hakanı da seviyor keyifle dinliyoruz. Fakat bir Alex değil.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: