Bölüm 118: Tutarsızlık


Haftalık bölümlere ilave içeriklere ulaşabilmek ve bizi desteklemek isteyenler için: Patreon

Dünya Nereye Gidiyor’u telefondan dinlemek ve abone olmak için:
Apple iOSAndroidSpotify

OYLAMA

Tutarlılık erdem midir, internette kayıt altına alınmak, samimiyet sorunu, kendi sözlerinin esiri olmak, haksız çıkma korkusu, fikirlerinden şüphe duymak ve çok daha fazlası bu bölümümüzde.

6 thoughts on “Bölüm 118: Tutarsızlık”

 1. Öncelikle böyle bir konuyu bu kadar kısa bir bölümde işlediğiniz için sizi kınıyorum…

  Bence önemli olan tutarsızlığın seviyesi. Bir düşünceyi zamanında asıp keserek savunduktan sonra pişkin pişkin hiçbir şey olmamış gibi tersini yapıp hiç rahatsızlık duymazsanız; tebrikler siz bir tutarsızsınız. Hem de lezzetsiz olanından.
  Dünyanın en tutarsız insanını 9 senedir tanıyorum.
  Bu insan her kız arkadaşı olduğunda kızın bütün zevklerini kendine ne kadar ters olursa olsun alıp içine çeke çeke özümsedi resmen. Türkçe popa ve dinleyecilerine hakaret eden, öldürsen ben gece kulübüne gitmem o ne öyle ya diyen adam sırf sevgili yaptıktan sonra türkçe pop çalan mekanlarda ayıla bayıla dans etti. Aynı kişi sigaraya lanetler yağdırırken şimdi tiryaki, yine sevgilisi içiyor diye başladı bu arada. Hatta ve hatta bir başka sevgilisi hristiyan diye hristiyan olmayı bile düşündü. Adamın bundan sonra yapmam dediği her şeyi yapması sadece 1 hafta sürüyor.

  Lütfen bunu kendini geliştirerek fikirlerini değiştirmekle karıştırmayın bu bildiğiniz tutarsızlıktır. Artık bu adamın söylediklerini kale alamıyorum ve he deyip geçiyorum. Aynı zamanda ikili ilişkilerinde tutarsız olan insanların da bi o kadar kötü olduğunu düşünüyorum. Ahmet’in arkasından say söv ama bir gün sonra Ahmet’le hiç rahatsız olmadan otur kalk. Biliyorsunuz ki biz bu insanlara halk arasında yavşak diyoruz.

  Bir daha tutarsızlık yapıp programı aksatmayın lütfen 🙂

  Like

 2. Bu bölüm hakanin ot içip geldiğini düşünüyorum eğer bu kendi kafasiysa çok güzelmiş görmek isterim ;))

  Şu tutarsızlık meselesi cidden günlük hayatima bile işlemeye başladı, bi tartışma olurken sen şurda burda şu zaman öyle demiyodun diyerek cat diye karşı argüman sunuyolar. Artık tartismalarda en azından cok bağlı olmadığım düşüncelerimde baştan buna çok tutunmadim düşüncem değişebilir diyorum … Ne hale geldik… Tutar teröristleri tutuklansin!

  Like

  1. selam.. Alex sen bu bolumde kisinin -sabit fikirlilik ve sığ inat yuzunden- “agzindan cikanin esiri” olmasini, haklilik tribu yuzunden kendi algisina kendisinin ket vurdugunu (futbol ornegiyle) ne guzel anlattin.
   esneklikten ve azicik soylediginin sorumlulugunu almaktan zarar gelmeyecegini kavrayisimiz dunyayi daha iyiye goturebilir gercekten, tebrik ediyorum ve ayrica katiliyorum.
   Hakana katilmiyorum. Allah hicbirimizin belasini vermesin. bu nahos cumlesini yuksek promillere baglamak istiyorum. seviliyorsunuz. hoscakalinx

   Like

 3. Öncelikle önceki bölümdeki yorumum okunmadığı için kırgınım, bunu belirtmek istedim. Aleks, sırf oku diye 2 3 satır yazıyorum ki fazla vakit yemeyim, ne yani illa 7 paragraf yazanlardan mı olayım??? Neyse bu bölüme dair de bi sitemim olacak çoğunluğun bi şıkka abanacağının çok bariz olduğu bi konuydu, %50 küsürlerle belirlenen konular çok daha eğlenceli yorumlar içeriyor. Tüm yorumum bu kadar, teşekkürler…

  Like

 4. Bölüm her zamanki gibi güzeldi. Genel olarak Hakan’ın söylediklerine katılıyorum. Ancak bölüm başında önceki haftanın yorumlarını okuma kısmını bölümden uzun tutmanız biraz beni üzüyor diyebilirim. Keşke biraz daha kısa tutup yeni konuyla ilgili daha çok konuşsanız. Diyeceklerim bu kadar. Son olarak eklemek istediğim bir şey var: Hakan diye yazılır ADAM diye okunur, Aleks diye yazılır ama ne şekilde okunduğunu söylemeyeceğim.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: