Bölüm 123: Korsan


Haftalık bölümlere ilave içeriklere ulaşabilmek ve bizi desteklemek isteyenler için: Patreon

Dünya Nereye Gidiyor’u telefondan dinlemek ve abone olmak için:
Apple iOSAndroidSpotify

OYLAMA

Sanatın parasal karşılığı, korsan karşıtı sanatçılar, doğru üretim ve dağıtım modeli, korsanın faydaları, platform ücretleri adil mi, tüm Türkiye’nin bildiği şarkılar ve çok daha fazlası bu bölümümüzde.

7 thoughts on “Bölüm 123: Korsan”

 1. spotify’a para vermek saçmalık diyenlere cevap vermekten yıldım arayüz,hazır olarak tüketebildiğim playlstler,sınırsızca keşif ve ayrıca 7tl vermek mükemmel.

  Abonelik sistemlerinin bir sonraki versiyonu sorusuna karşılık veremiyorum çünkü alex gibi pek sanmıyorum değişceğini,daha bu sisteme entegre olcak çok platform var mesela haberiniz var mı bilmiyorum “stadia” pc sistemizin önemi kalmayacak interneti (çok) iyi olan herkes istediği oyunu oynayabilcek ayrıca telefon,tablet,pc ekosisteminde içinde aynı anda değişebilceksin,mesela aylık 20dolara istediğn oyunu oynabilceksin.

  Like

 2. Programda değinmediğiniz bir başka devasa korsan sektörü de oyunlar. Son yıllarda ciddi oranda steam kullanımı arttı ancak AAA oyunların fiyat bandı korkunç derecede yüksek. Bu konunun sebebine dair sıklıkla dolar kuru veya korsan oyun indirildiği için satışların azlığından fiyatların yükselmesi gibi bir saçmalık pompalanıyor. Ben de çözüm olarak başta korsan indirip oynuyorum aradan zaman geçip oyunun fiyatı makul bir ölçeğe düşünce satın alıp içimi rahatlatıyorum. Demem o ki korsan bu sektör için adeta bir can damarı

  Ps: Skidrowculara selamlar

  Like

 3. Metin Hara ile çok büyük bir ortak noktamız var Hakan, mesela Hara’nın asıl mesleği fizyoterapistlik ve ben de yakın bir zamanda fizyoterapist olacağım. Adriana olur mu bilemem belki o zamana yaşlanır ama o kalibrede bir başarı yakalayınca Tedx’e çıkıp millete şunları söyleyeceğim “Zıplayın, yanınızdaki insana sarılın ve Hakan’a sövün”

  Like

 4. Açıkçası bilemiyorum ama ben her zaman korsan karşıtı olmuşumdur. İllaki kullanmışlığım vardır ancak her seferinde bir miktar vicdan azabı da hissetmedim değil. Özellikle beğendiğim bir yazar olsun, şarkı grubu olsun bunların bana sunduklarını özellikle bir miktar ücret ile elde etmek isterim. Bir miktar da emeğe saygıyı gösterir sanırım.

  Like

 5. Korsana karşı olan sanatçılara hak vermesem de anlayabilirim ama korsan karşıtı insanlara tahammülüm yok gerçekten. Korsan dünyayı kötüye götürmez ama korsanı savunan insan dünyayı net kötüye götürür. Gerçekten yoruyorlar insanı.

  Bu arada Hakan’ın bu ses tonuyla hepimizin hakkından yediği çok açık. Bunu söylemek istedim. (Suretini araştırıp bakmadım, sureti de iyiyse kaldıramam durduk yere sövmeyelim)

  Seviliyorsunuz. :))

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: