Bölüm 143: Koronavirüs


Haftalık bölümlere ilave içeriklere ulaşabilmek ve bizi desteklemek isteyenler için: Patreon

Dünya Nereye Gidiyor’u telefondan dinlemek ve abone olmak için:
Apple iOSAndroidSpotify

OYLAMA

El sıkışmanın ölümü, Trudeau – Tom Hanks farkı, yağmacılar, virüs dışkı korelasyonu, evden çalışma şehitleri, bir şey olmazcılar, dezenformasyon yorgunluğu, sürekli aynı şeylerin paylaşılması, doomer’lar, gececi Bakan ve çok daha fazlası bu bölümümüzde.

8 thoughts on “Bölüm 143: Koronavirüs”

 1. ben gene haftanın 3 günü it gibi trene binip işe gidiyorum ya. görselli yorum yapabilsem buraya “virüs kapmama ihtimalim” yazıp altına doğu babanın 2018 cumhurbaşkanlığı seçiminde aldığı oy oranını koyardım. kendinize dikkat ediniz sevgili dostlar.

  Like

 2. Trudeau hakkındaki görüşleriniz gözlerimi açtı resmen! Karı-koca arasındaki ak koyun kara koyunlar ayrılacak. İyi dedikodu malzemesi verdiniz aleks ve hakan. Ama ben sayın overrated Elon’dan bir atak bekliyorum. Biliyorsunuz çözerse o çözer bu işi. Uzaya virüs yollar mı dersiniz?

  Like

 3. Türklerin yogun Bulundugu bi avrupa sehrinde yasamaktayim.Son zamanlarda artik her gün insanlarimizin uydurduklari komplo teorilerine maruz kalmaktayim.3-5 kisi toplandiginda gruptan bir kisi sivrilip teorisini anlatip sovunu yapip konuyu kapatiyor.belli bi noktadan sonra komik gelmeye baslamisti aslinda olay lakin en son calistigim sirketteki alman arkadasimin anlattiklari beni cöküntüye ugratti.abd nin sayili üniversitelerinin birinde master yapmis olan alman arkadasim asiri sacma komplo teorisini bana anlatti,bende gülerek teorinin kaynagini sordum .
  Cevap: türk komsum

  Like

 4. Bi kesim insanların(daha çok yaşlı kesim) virüs olayını hiç umursamayışı ve asla onları etkilemeyecek bir şeymiş gibi yada Allah istemezse hiçbiri şey olamaz diyerek yine sırf gezmek için dahi şehir merkezlerine çıkanlardan virüs sayesinde arınmamız belki de dünyayı daha iyi bir yer yapar

  Like

 5. Gercekten turk milleti kadar bu virusle tasak gecen bir millet daha yok heralde. “Goronavirüs’ün anasini avradini zikiyim.” diyen gözlemeci teyzeler mi dersin, mortal kombat karakterlerine halay cektirip arkasina “oy gorona, gorona” diye sarki koyanlar mi dersin. Ama en efsanesi, maskenin önünü delip icinden sigara icen insaatci dayilar heralde.

  Like

 6. Bölümü kahkahalar eşliğinde dinledim. Hakanın en kısa zamanda evden çalışmaya başlamasını diliyorum. Corona esprilerinin belki de en kötü ve yapay duranı firmaların logolarında yaptıkları değişimler. Ve en yapay olanda corona bira firmasının “need new name” diyerek logosunu değiştirmesi olabilir. Diğer bir konu da herkesin adeta bir virüs alanında doktora yapmış biri gibi wp gruplarında özellikle twitter da ÖZELLİKLE maddeler halinde demeç vermeleri. Abi bırakın artık böyle özenti davranışları ya. Bütün bunlar karşısında ruh halim artık zabıta tarafından paket edilip apar topar götürülen boomer amca gibi. Bu arada eğer evden çalışma yaygınlaşır ve virüs olayları sonrası hepimiz evden çalışmak istersek sayın Hakancığımın home ofisçilerin sefiri olmasını istiyoruz biat edeceğiz. Bir freelancer olarak herkesin bu rahatlığı yaşamasını istiyorum. Bu arada farkettiniz mi bilmiyorum ama en uzun türkçe cümle rekortmeniniz olarak ben tekrar geri döndüm.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: